KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13751023

nr 1375 1023

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Oljemålning, "Porträt m frau" (Fru Anna Gylling). Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 154x104 cm

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 25 januari 2021
kl 19:29:37

25/1 14:20:13 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth